Konferencja naukowa z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej pt. "Przemiany polityczne, ekonomiczne i społeczne w Unii Europejskiej: wyzwania i perspektywy dla Polski" 15.05.2024 r.

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów: Centrum Europejskiego UW, Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich (PTSA) oraz Polskiego Stowarzyszenia Badań Wspólnoty Europejskiej (PECSA) mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na konferencję naukową z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej pt. „Przemiany polityczne, ekonomiczne i społeczne w Unii Europejskiej: wyzwania i perspektywy dla Polski”.  

Konferencja odbędzie się 15 maja w godzinach 09:30-16.00, w Auli Starego BUW-u przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie. Wydarzenie to będzie ważnym głosem w dyskusji towarzyszącej rocznicy akcesji Polski do struktur europejskich, a także w ramach przygotowań do wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2024 r. i prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej w 2025 r. Pozwoli ono na podsumowanie dotychczasowej roli naszego państwa w Unii i refleksję nad wyzwaniami najbliższej przyszłości w gronie wybitnych ekspertów tematyki europejskiej. Ramowy program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

Udział w konferencji potwierdził Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr hab. Andrzej Szeptycki, prof. UW.

Gościem Specjalnym konferencji będzie prof. Christopher John Hill z Uniwersytetu w Cambridge.

Patronat honorowy nad konferencją objął Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację TUTAJ.